Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego

 

Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (WCZP) zostało utworzone w czerwcu 2012 roku. Było  pierwszym w Warszawie ośrodkiem oferującym kompleksową pomoc psychiatryczną, psychologiczną i psychoterapeutyczną w ramach świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kompleksowość opieki nad zdrowiem psychicznym zapewniają:

Wszystkie te jednostki znajdują się na terenie Szpitala Wolskiego, co sprzyja współpracy personelu na rzecz niesienia skutecznej pomocy pacjentom. Kliniczny oddział i izba przyjęć to część szpitalna, pozostałe jednostki część ambulatoryjna WCZP. Więcej ...

Kierownikiem WCZP jest mgr Katarzyna Stankiewicz, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta PTP, specjalista terapii środowiskowej.

Zastępcą Kierownika WCZP jest dr Agnieszka Kaliszewska, psycholog z kwalifikacjami w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej.
Za koordynację pracy sekretariatu WCZP odpowiada  mgr inż. Joanna Równa.
Za koordynację pracy rejestracji WCZP odpowiada inż. Katarzyna Parol.

Na bazie WCZP pracuje Klinika Psychiatrii Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego. Dr n. med. Tomasz Szafrański, specjalista psychiatra, który jest  kierownikiem tej kliniki, sprawuje nadzór merytoryczny nad funkcjonowaniem WCZP.

WCZP jest jednym z realizatorów ogólnopolskiego „Programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego”, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Sprawuje opiekę nad populacją mieszkańców Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w zakresie zdrowia psychicznego.

W związku z tym zachęcamy mieszkańców Woli doświadczających kryzysu psychicznego, którzy dotychczas nie korzystali z pomocy profesjonalistów do zgłaszania się do wybranego Punktu Zgłoszeniowo - Koordynacyjnego w dzielnicy. Można przyjść bez zapowiedzi czy wcześniejszych zapisów. Po specjalistycznej konsultacji obejmującej wstępną ocenę potrzeb zdrowotnych uzyskacie Państwo wsparcie, plan dalszego postępowania i skierowanie do właściwej formy opieki w placówce na Woli, a w przypadkach tego wymagających również informację o miejscu otrzymania świadczenia z zakresu pomocy społecznej.

Punkty Zgłoszeniowo - Koordynacyjne:

♦  Szpitali Wolski, ul. Kasprzaka 17, pawilon 5 wejście A
    e-mail:  wczp@wolski.med.pl   tel.: 22 38 94 880,  508 306 594
     czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00

  Przychodnia Lekarska, ul. Płocka 49, tel.: 22 63286 81
    czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 18.00

Zachęcamy też do zapoznania się z Przewodnikiem opieki nad osobami z zaburzeniami psychicznymi na Mazowszu


 


data wydruku: 1 grudzie 2020; 03:26:32
adres dokumentu: http://www.wolski.med.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=57&art_ID=169