Fundacja Biedronki dla Geriatrii w Wolskim

Szpital Wolski w dniu 21.12.2023 roku podpisał umowę darowizny z Fundacją Biedronki, która realizuje program wsparcia oddziałów geriatrycznych w polskich szpitalach.

Nasz Szpital otrzymał dotację na zakup sprzętu medycznego i pomocniczego (w tym rehabilitacyjnego), który uzupełni zaplecze diagnostyczno-lecznicze w Oddziale Geriatryczno-Internistycznym, prowadzonym przez dr Agnieszkę Skoczylas. Pacjenci z typowymi problemami wieku podeszłego – zespołem kruchości, sarkopenią i zaburzeniami równowagi – już korzystają z zakupionych z tych funduszy pięciostanowiskowego ATLASU, platform równoważnych, taśm oporowych, manżet obciążeniowych, przyrządów do treningu uścisku ręki, piłek i wałków rehabilitacyjnych. Najsłabsi pacjenci uczą się chodzić przy wysokim chodziku – ambonie, a ci silniejsi mają do wyboru chodziki trójkołowe i czterokołowe, korzystają także ze schodów rehabilitacyjnych z pochylnią. Zakupione zostały również wagi łóżkowa i balkonikowa, specjalistyczny wózek do przewozu chorych leżących, materace przeciwodleżynowe do leczenia także zaawansowanych odleżyn. Dzięki Fundacji mamy także nowe pompy do żywienia dojelitowego i pozajelitowego, dzięki którym będziemy mogli żywić więcej pacjentów równocześnie. Wśród zakupów znalazły się także testy psychologiczne, które posłużą do diagnostyki różnicowej w otępieniach i w diagnostyce najbardziej typowych dla wieku starszego dolegliwości psychiki, czyli depresji i lęku. Lekarze mają do dyspozycji nowoczesny oftalmoskop do badania dna oka bez konieczności rozszerzania źrenicy, lampę Wooda, przyrząd służący do dobierania odpowiedniego inhalatora dla pacjenta z POChP oraz nowy drobny sprzęt lekarski, taki jak ciśnieniomierze i pulsoksymetry. Łączny koszt tych zakupów wyniósł 106 230,55 zł brutto, a to jeszcze nie wszystko!

Z Fundacją Biedronki leczenie w Oddziale Geriatryczno-Internistycznym stało się łatwiejsze, pacjenci są bezpieczniejsi i otrzymują świadczenia medyczne na coraz wyższym poziomie.

Fundacjo Biedronki, dziękujemy!
Fundacja Biedronki dla Geriatrii w Wolskim