Wyróżnienie dla dr Agnieszki Skoczylas – Ordynatora Oddziału Geriatryczno-Internistycznego

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Ordynator naszego oddziału Geriatryczno-Internistycznego – dr Agnieszka Skoczylas, otrzymała wyróżnienie w konkursie im. prof. Ewy Bieńkowskiej – dla Fundacji Projekt Starsi, „za zwrócenie uwagi i opisanie pomijanego problemu przemocy wobec osób starszych oraz kompetentne opracowanie narzędzia diagnostycznego i procedur zaradczych”.

Pani dr Agnieszka Skoczylas jest pomysłodawcą i głównym ekspertem medycznym w opracowaniu pierwszego w Polsce, w pełni dostosowanego do polskich warunków, Formularza Oceny Ryzyka Przemocy wobec osób starszych.

Ewenementem na skalę światową jest załączona procedura postępowania w zależności od odpowiedzi udzielonych przez pacjenta, co ułatwia lekarzowi podjęcie decyzji w kwestii dalszych działań. Formularz ten jest wykorzystywany w Oddziale Geriatryczno-Internistycznym.

Gala wręczenia nagród odbyła się 14 listopada.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Zapraszamy na stronę Fundacji:

https://projektstarsi.pl/projekty/systemowe-narzedzia-ochrony-starszych-przed-przemocaWyróżnienie dla dr Agnieszki Skoczylas – Ordynatora Oddziału Geriatryczno-Internistycznego