Ponadpodstawowy program terapii skierowany do osób z uzależnieniem od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, oraz do bliskich osób z uzależnieniem, będących mieszkańcami m.st. Warszawy

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż Poradnia Leczenia Uzależnień Szpitala Wolskiego realizuje zadanie publiczne

finansowane przez m. st. Warszawę pt.:

Ponadpodstawowy program terapii skierowany do osób z uzależnieniem od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz do bliskich osób
z uzależnieniem, będących mieszkańcami m.st. Warszawy”

W ramach programu oferujemy Państwu możliwość udziału w następujących formach zajęć terapeutycznych:

  1. Grupa Zapobiegania Nawrotom
  2. Grupa Rozwoju Osobistego
  3. Grupa dla Członków Rodzin
  4. Konsultacje Seksuologiczne
  5. Maratony tematyczne i ogólnorozwojowe
  6. Terapie Par i Rodzin

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

Szczegółowe informacje i zapisy:

Sekretariat Poradni Leczenia Uzależnień Szpitala Wolskiego:

ul. Kasprzaka 17, pawilon 6, wejście E, pokój nr 7

Tel. 22 389 48 09 W GODZINACH 9:00-12:00

Grupa Zapobiegania Nawrotom – przeznaczona jest dla osób, które są po terapii podstawowej i chciałyby lepiej poznać swoje sygnały ostrzegawcze nawrotu niepożądanych nawyków myślowych, emocjonalnych oraz schematów reagowania.

Grupa Dalszego Rozwoju – przeznaczona jest dla osób, które chcą lepiej siebie poznać w relacji z samym sobą, poznać schemat wchodzenia w relacje z innymi, nauczyć się rozpoznawać, nazywać i wyrażać uczucia.

Grupa dla Członków Rodzin – przeznaczona JEST dla OSÓB, KTÓRE CHCĄ ZROZUMIEĆ WPŁYW UZALEŻNIENIA SWOICH BLISKICH NA WŁASNE ŻYCIE I FUNKCJONOWANIE ORAZ NAUCZYĆ SIĘ LEPIEJ SIEBIE ROZUMIEĆ W RELACJI ZE SOBĄ SAMYM I INNYMI..

Konsultacje Seksuologiczne – przeznaczone dla wszystkich pacjentów

Maratony terapeutyczne – to forma psychoterapii grupowej skoncentrowana na jednym temacie i pogłębieniu pracy nad nim, np. praca nad radzeniem sobie ze złością, nad asertywną komunikacją, przepracowanie poczucia winy, praca z ciałem i inne. Tematy maratonów są ustalane w zależności od aktualnych potrzeb.

Terapia rodzin i par – przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów. dla tych z Państwa, którzy chcieliby poprawić komunikację z partnerem lub innym członkiem rodziny. Lepiej siebie nawzajem rozumieć, nauczyć się komunikować własne potrzeby i usłyszeć potrzeby swoich bliskich.


Ponadpodstawowy program terapii skierowany do osób z uzależnieniem od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, oraz do bliskich osób z uzależnieniem, będących mieszkańcami m.st. Warszawy