Ruszyła budowa geriatrii

Powstała u nas wiele lat temu inicjatywa utworzenia oddziału geriatrycznego, tak bardzo potrzebnego z uwagi na starzenie się społeczności Warszawy, staje się faktem. Z początkiem roku rozpoczęliśmy prace remontowo – modernizacyjne w części pawilonu 11, przeznaczonej na oddział o profilu zachowawczo – geriatrycznym.

Na budowie oddziału geriatrycznego

Warto przypomnieć, że w 2013 roku w tym właśnie miejscu kręcono zdjęcia do bardzo dobrze ocenianego filmu „Bogowie”, poświęconego prof. Zbigniewowi Relidze. Zaaranżowanie na naszym terenie Śląskiego Centrum Chorób Serca, które powstało dzięki jego ogromnej determinacji, kojarzy się bowiem z faktem, że w Szpitalu Wolskim profesor rozpoczynał swoją karierę zawodową i przepracował tu kilkanaście lat.

Pawilon 11 – wejście do Śląskiego Centrum Chorób Serca zaaranżowane na potrzeby filmu „Bogowie”

Na naszej budowie trwają jeszcze roboty rozbiórkowe, wyburzane są ściany wewnętrzne, demontowane stare instalacje. Panuje swoisty chaos, krajobraz jest wręcz księżycowy. Ale niedługo ten etap się skończy i rozpoczną się roboty budowlane.

Na zakończenie budowy czekamy z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że cała inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z planem, i że jesienią w tym nowoczesnym, dobrze wyposażonym oddziale będziemy przyjmować pacjentów.


Ruszyła budowa geriatrii