Szpital Wolski rozszerza pomoc dla pacjentów Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień

Z dumą informujemy, że Szpital Wolski w drodze konkursu podpisał umowę z Miastem Stołecznym Warszawy na realizację PONADPODSTAWOWEGO PROGRAMU PSYCHOTERAPII DLA pacjentów Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień.

W ramach programu oferujemy naszym pacjentom możliwość udziału w następujących formach zajęć rozwojowych:

1. Grupa ZAPOBIEGANIA NAWROTOM
2. Grupa DALSZEGO ROZWOJU
3. Grupa dla CZŁONKÓW RODZIN
4. Konsultacje SEKSUOLOGICZNE
5. MARATONY tematyczne i ogólnorozwojowe
6. Terapie PAR I RODZIN
7. Konsultacje dla DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych

Zapisy:
bezpośrednio: Szpital Wolski ul. Kasprzaka 17, pawilon 6, wejście E
telefonicznie w godzinach 8:00-09:00, tel.: 22 3894809, 513 146 339

Grupa Zapobiegania Nawrotom – przeznaczona jest dla osób, które są po terapii podstawowej i chciałyby lepiej poznać swoje sygnały ostrzegawcze nawrotu niepożądanych nawyków myślowych, emocjonalnych oraz schematów reagowania.
Grupa Dalszego Rozwoju – przeznaczona jest dla osób, które chcą lepiej siebie poznać w relacji z samym sobą, w relacji z innymi, poznać schemat wchodzenia w relacje z innymi, nauczyć się rozpoznawać, nazywać i wyrażać uczucia.
Grupa dla członków rodzin – jest to grupa przeznaczona dla członków rodzin osób uzależnionych. NABÓR w tym roku ZAKOŃCZONY. Aktualnie odbywają się kwalifikacje na 2022 rok.
Konsultacje Seksuologiczne – dla wszystkich pacjentów poradni
Maratony terapeutyczne – to forma psychoterapii grupowej skoncentrowana na jednym temacie i pogłębieniu pracy nad nim, np. praca nad radzeniem sobie ze złością, nad asertywną komunikacją, przepracowanie poczucia winy, praca z ciałem i inne. Tematy maratonów są ustalane w zależności od aktualnych potrzeb.
Terapia rodzin i par – przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów naszej poradni, dla tych z Państwa, którzy chcieliby poprawić komunikację z partnerem lub innym członkiem rodziny. Lepiej siebie nawzajem rozumieć, nauczyć się komunikować własne potrzeby i usłyszeć potrzeby swoich bliskich.
Konsultacje dzieci i młodzieży – są świadczone we współpracy z Oddziałem dziennym rehabilitacji psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży Szpitala Wolskiego. Jeżeli zauważyliście Państwo zachowania niepokojące Waszych dzieci /uciekanie w telefon, wycofanie lub rozdrażnienie, jakakolwiek nagła zmiana zachowania/ – zapraszamy na konsultacje, po której pomożemy Państwu w wyborze dalszej pomocy.


Szpital Wolski rozszerza pomoc dla pacjentów Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień