zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

11 marca 2019

E-skierowanie

W lutym w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa ministerstwa zdrowia poświęcona e-skierowaniu. Przedstawiono na niej jego zalety i zaprezentowano zastosowanie tego rozwiązania w praktyce. Połączono się z naszym szpitalem, gdzie dr Arkadiusz Ciupak wystawił pacjentowi e-skierowanie do lekarza specjalisty, po czym pacjent samodzielnie zapisał się na wizytę u specjalisty w placówce w Gdańsku. Wszystkie te czynności trwały około 3 minut.

E-skierowanie  E-skierowanie 
   
 E-skierowanie E-skierowanie 

Obecny na konferencji Robert Mazur, dyrektor naszego szpitala przypomniał, że Szpital Wolski jest jednym z pierwszych szpitali w kraju, które wprowadziły kompleksową informatyzację, w tym możliwość zapisania się przez internet na wizytę u lekarza specjalisty, co docenia coraz więcej pacjentów.  Od 2005 roku szpital pozyskuje środki z funduszy europejskich na różne zadania w zakresie informatyzacji. Obecnie przygotowujemy się do następnego etapu rozbudowy systemu i infrastruktury informatycznej. W niedługim czasie rozpoczniemy realizację programu, który jest ukierunkowany na unowocześnienie naszego systemu z zastosowaniem najnowszych rozwiązań informatycznych. 

Kończąc swoje wystąpienie dyr. R. Mazur zadeklarował gotowość wprowadzania w szpitalu kolejnych narzędzi informatycznych usprawniających obsługę pacjentów, a tym samym podnoszących jakość naszych usług. Ułatwiają one nie tylko pracę personelu, lecz także życie pacjentów. Jednym z takich narzędzi jest właśnie e-skierowanie. Dzięki niemu nie będzie trzeba ręcznie wypisywać skierowania na badanie diagnostyczne czy wizytę u lekarza specjalisty, termin badania/wizyty można będzie ustalić bez konieczności bezpośredniego kontaktu pacjent - rejestracja, pacjenci nie stracą czasu na dojazdy do miejsc świadczenia tych usług i czekanie w kolejce do zapisu, bo nie będą musieli dostarczyć skierowania w formie papierowej.

Jak działa e-skierowanie