zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

5 października 2018

Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

20 września odwiedziła nasz szpital Rebecca Eriksson, szwedzka laureatka konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) z 2017 roku. Jest początkującą pielęgniarką, od niedawna pracuje w szpitalu uniwersyteckim (Karolinska University Hospital) w Szwecji. Jej wizyta to część stażu związanego z wygraniem tego konkursu. Wcześniej w ramach stażu odwiedziła różne ośrodki w Niemczech i w Szwecji, i uczestniczyła w międzynarodowym kongresie poświęconym demencji w Japonii.

Wizytę rozpoczęła od oddziału geriatryczno - internistycznego, gdzie została powitana przez dra Mariusza Saganowskiego, ordynatora oddziału i Beatę Goszczyńską - Tatarczuk, naczelną pielęgniarkę szpitala. Następnie zapoznała się ze specyfiką innych oddziałów, m. in. kardiologicznego, neurologicznego i ratunkowego, który jest jej bardzo bliski, ponieważ na co dzień pracuje w oddziale o takim profilu. 

 Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

Zwiedzając kolejne oddziały R. Eriksson rozmawiała z pielęgniarkami, lekarzami i ratownikami medycznymi o różnicach i podobieństwach w funkcjonowaniu szpitali w Polsce i w Szwecji, a także o codziennej pracy personelu medycznego. Interesowała się również organizacją opieki zdrowotnej w Polsce, zwłaszcza opieki geriatrycznej, do której w jej kraju przykłada się szczególną wagę.

 Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii  Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii
   
 Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii  Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z pobytu laureatki w Polsce.

Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii ustanowiła w 2013 roku organizacja Swedish Care International jako urodzinowy prezent dla Jej Królewskiej Mości. Organizacja powstała w 2006 roku. Działa na rzecz propagowania w świecie profesjonalnego, zgodnego z najnowszymi osiągnięciami nauki podejścia do ludzi dotkniętych demencją i odpowiedniej opieki nad osobami starszymi.

 Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

Nagroda ma służyć rozwojowi i rozpowszechnianiu wiedzy dotyczącej problematyki demencji i właściwej opieki nad seniorami, a także tworzeniu warunków dla pozytywnych, trwałych zmian w opiece zdrowotnej, w szczególności opiece geriatrycznej. Mogą się o nią ubiegać studenci pielęgniarstwa oraz osoby będące w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej z czterech krajów: Szwecji, Finlandii, Polski i Niemiec. Co roku laureaci otrzymują stypendium oraz możliwość realizacji stażu w wybranych ośrodkach. 

W Polsce konkurs o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii odbywa się od 2016 roku, a Szpital Wolski jest partnerem tej inicjatywy. Dr Mariusz Saganowski wspiera działania organizatora polskiej edycji konkursu (Fundacji Medicover) i jest członkiem komisji wybierającej laureatów.

Obecnie trwa trzecia edycja tegoż konkursu w Polsce. Do udziału w nim zachęcamy osoby, które spełniają kryteria konkursowe i mają innowacyjne pomysły na usprawnienia w opiece nad starszymi osobami. Szczegółowe informacje znajdują się na: https://campaign.queensilvianursingaward.pl/