zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

10 marca 2017

25-ty Finał WOŚP

W ubiegłym roku dziękowaliśmy WOŚP za to, że zagrała także dla Szpitala Wolskiego. Dzięki temu nasz oddział geriatryczny pozyskał wysokiej klasy urządzenia wspomagające procesy diagnozowania, terapii i usprawniania pacjentów.

Kilka dni temu, 7 marca podczas uroczystej konferencji prasowej na Zamku Królewskim Jerzy Owsiak podsumował 25. Finał WOŚP i ogłosił, że zebrana kwota wyniosła 105 570 801,49 zł. Przypominając z okazji ćwierćwiecza historię finałów WOŚP podziękował wszystkim zaangażowanym w organizowanie i przeprowadzanie finałów, wszystkim darczyńcom oraz osobom, które pomagały w realizacji programów Orkiestry.

Z okazji jubileuszu 25-lecia powstania WOŚP zostały wręczone pamiątkowe srebrne medale wybite przez Mennicę Narodową. W związku z tym J. Owsiak powiedział: Chcielibyśmy w szczególny sposób podziękować i wyróżnić najbardziej zaangażowanych w działania Fundacji wręczając im symboliczne medale.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m. in. sponsorzy, darczyńcy, przyjaciele Fundacji, przedstawiciele mediów oraz sztabów. Jednym z wyróżnionych jest dr Marek Balicki, kierujący obecnie Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego, które funkcjonuje w naszym szpitalu.

25 Finał WOŚP

Gratulując dr. M. Balickiemu warto przypomnieć, że jest to jego drugie odznaczenie WOŚP. Pierwsze (medal XV-lecia grania Orkiestry) otrzymał 10 lat temu podczas podsumowania 15. Finału WOŚP, które odbywało się w Teatrze Buffo. Wtedy, wręczając medal dr. M. Balickiemu, który był wówczas dyrektorem naszego szpitala, J. Owsiak dziękował mu za „osobiste zaangażowanie w to, co od 15 lat robimy tworząc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy”, a w szczególności za to, że jako minister zdrowia wprowadził obowiązkowe badania słuchu u noworodków (program w całości przygotowany i prowadzony przez Fundację) oraz dofinansowania dla dzieci leczonych na cukrzycę zakupionymi przez Fundację pompami insulinowymi.

25 Finał WOŚP
Archiwum WOŚP – fot. Magdalena Jabłońska