zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

9 lutego 2017

Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu

2 lutego otworzyliśmy oficjalnie nowy pawilon, gdzie została przeniesiona cała działalność kardiologiczna i pracownia endoskopii, dla której stworzono zaplecze łóżkowe. Wśród gości obecni byli m. in. Włodzimierz Paszyński - zastępca prezydent Warszawy i dyrektorzy miejskiego Biura Polityki Zdrowotnej, poseł Michał Szczerba, Adam Hać - zastępca burmistrza Dzielnicy Wola, prof. dr hab. n. med. Hanna Szwed - konsultant wojewódzki w zakresie kardiologii, dyrektorzy instytutów, klinik i ordynatorzy oddziałów współpracujących z naszą kardiologią, dyrektorzy warszawskich szpitali i przychodni

Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu

Dyrektor Robert Mazur przypomniał, że w kwietniu 2015 roku wmurowaliśmy akt erekcyjny pod budowę nowego pawilonu, a dziś służy już on pacjentom. Zaznaczył, że jest to pierwszy pawilon łóżkowy wybudowany na naszym terenie po II wojnie światowej. Wyraził nadzieję, że nic nie przeszkodzi w realizacji planów dalszej modernizacji i rozbudowy  szpitala, które uzyskały już akceptację władz Warszawy.

Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu

Prezydent W. Paszyński potwierdził zarezerwowanie środków na nasze kolejne inwestycje w Wieloletniej Prognozie Finansowej Warszawy. Wspomniał, że wsparcie finansowe udzielone Szpitalowi Wolskiemu z budżetu miasta w latach 2007 -2016 wyniosło ponad 74 mln zł.

Prof. H. Szwed pogratulowała szpitalowi dotychczasowego rozwoju i planów rozszerzenia działalności kardiologicznej m. in. o rehabilitację kardiologiczną, które przedstawił dr n. med. Dariusz Wojciechowski, szef naszej kardiologii. Jej zdaniem, mimo dużego postępu w zakresie świadczeń kardiologicznych w Warszawie, jest to niezbędne, ponieważ zapotrzebowanie na rehabilitację kardiologiczną jest ogromne i brakuje odpowiedniego zaplecza.

Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu Kardiologia i endoskopia w nowym miejscu

Dr Arkadiusz Ciupak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa omówił pracę i plany pracowni endoskopii, znacznie rozbudowanej w nowej siedzibie. Zapowiedział, że jeszcze w tym roku pracownia zostanie doposażona w aparat RTG z ramieniem C, co pozwoli na wykonywanie w szpitalu wysokospecjalistycznych zabiegów endoskopowych bez konieczności wysyłania pacjentów do innych placówek medycznych.

czytaj więcej trójkątczytaj więcej