zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

8 kwietnia 2016

Dziękujemy WOŚP

Dobiegło już końca przekazywanie przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wyposażenia dla naszego oddziału geriatrycznego. Jego wartość opiewa na ponad 620 tys. zł.

Pomoc Orkiestry trudno przecenić. Jesteśmy wdzięczni, że w ostatnim finale zagrała także dla Szpitala Wolskiego. Dzięki temu nasza geriatria ma do dyspozycji wysokiej klasy urządzenia wspomagające procesy diagnozowania, terapii i usprawniania pacjentów. W oddziale są m. in. specjalistyczne łóżka, przeciwodleżynowe materace zmiennociśnieniowe, wózki inwalidzkie, fotele kąpielowe, aparaty do 24-godzinnego monitorowania parametrów życiowych, aparat USG, strzykawkowe pompy infuzyjne oraz pneumatyczne inhalatory. Wkrótce w jednym z jego pomieszczeń uruchomimy pokój badań, gdzie znajdzie swoje miejsce aparatura diagnostyczna podarowana szpitalowi przez Orkiestrę. Należy podkreślić, że wyposażenie otrzymane od WOŚP to nowoczesne urządzenia z tzw. najwyższej półki, które znacząco podnoszą komfort pobytu w szpitalu i tym samym dobrze służą pacjentom.

WOŚP dla Szpitala Wolskiego WOŚP dla Szpitala Wolskiego

Ten przestronny, 36-łóżkowy oddział jest obecnie jedynym pełnowymiarowym oddziałem geriatrycznym w województwie mazowieckim. Został uruchomiony w końcu zeszłego roku, zaraz po podpisaniu przez szpital kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, i od tego czasu wszystkie miejsca ciągle są zajęte. Zapotrzebowanie na leczenia osób w podeszłym wieku jest bowiem bardzo duże. Jednocześnie z prognoz demograficznych i epidemiologicznych wynika, że wraz z postępującym starzeniem się społeczeństwa będzie narastać. Zatem planowane od dawna utworzenie w szpitalu oddziału geriatrycznego było bardzo potrzebne zarówno ze względu na niezaspokojone potrzeby w zakresie hospitalizacji geriatrycznych,  jak i stworzenie bazy do prowadzenia specjalizacji lekarskich z geriatrii oraz szkolenia w tej dziedzinie lekarzy innych specjalności medycznych.

 

WOŚP dla Szpitala Wolskiego WOŚP dla Szpitala Wolskiego
   
 WOŚP dla Szpitala Wolskiego  WOŚP dla Szpitala Wolskiego
   
 WOŚP dla Szpitala Wolskiego  WOŚP dla Szpitala Wolskiego
   
WOŚP dla Szpitala Wolskiego WOŚP dla Szpitala Wolskiego