zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

 
12 października 2018
Z rewizytą w Brandenburgii

W kwietniu gościliśmy lekarzy z Niemiec oraz przedstawicieli Polsko - Niemieckiego Stowarzyszenia ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, które działa na rzecz współpracy obu krajów w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej. Wówczas padła propozycja rewizyty specjalistów z naszego oddziału geriatryczno - internistycznego w Niemczech. W rezultacie we wrześniu na zaproszenie strony niemieckiej dr Mariusz Saganowski, ordynator oddziału, dr Basirat Erinfolami, geriatra i Jakub Żelawski, terapeuta zajęciowy odbyli dwudniową wizytę studyjną w klinikach w Brandenburgii.

czytaj więcej
 
5 października 2018
Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

20 września odwiedziła nasz szpital Rebecca Eriksson, szwedzka laureatka konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) z 2017 roku. Jest początkującą pielęgniarką, od niedawna pracuje w szpitalu uniwersyteckim (Karolinska University Hospital) w Szwecji. Jej wizyta to część stażu związanego z wygraniem tego konkursu. Wcześniej w ramach stażu odwiedziła różne ośrodki w Niemczech i w Szwecji, i uczestniczyła w międzynarodowym kongresie poświęconym demencji w Japonii.

czytaj więcej
 
6 września 2018
Zapraszamy na praktyki w szpitalnym archiwum

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich w archiwum Szpitala Wolskiego, które zostało zmodernizowane w 2012 roku.

czytaj więcej
 
3 lipca 2018
mali bracia Ubogich

Nasz oddział geriatryczno – internistyczny utrzymuje kontakty z wieloma organizacjami pozarządowymi skupiającymi się na sprawach opieki nad osobami w podeszłym wieku. Jedną z nich jest stowarzyszenie o nazwie „mali bracia Ubogich”, które powstało we Francji po II wojnie światowej. Obecnie działa w 10. krajach świata - w Europie m. in. w Hiszpanii, Szwajcarii i Rumunii, a poza Starym Kontynentem w Kanadzie, USA i Meksyku. Swoją działalność koncentruje na pomocy seniorom samotnym. Stara się przeciwdziałać marginalizacji społecznej tej grupy.

czytaj więcej
 
29 czerwca 2018
Zrozumieć starość

Szpital Wolski dołączył do kampanii społecznej Zrozumieć Starość. 27 czerwca w oddziale geriatryczno - internistycznym odbył się warsztat - trening empatii z wykorzystaniem kombinezonu geriatrycznego zwanego też symulatorem starości.

czytaj więcej
 
20 czerwca 2018
„Stolica 2018” – ćwiczenie obronne

Szpital Wolski uczestniczy w ćwiczeniu obronnym pod kryptonimem „Stolica 2018” organizowanym przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy. Ćwiczenie rozpoczęło się dzisiaj, tj. 20 czerwca o godz. 10.00, i ma potrwać dwa dni.

czytaj więcej
 
15 czerwca 2018
Czerwone Noski dla seniorów

„Czerwone Noski” to pierwszy w Polsce projekt z udziałem profesjonalnych aktorów - klownów stosujących terapię śmiechem. Dotychczas był dedykowany dzieciom. Teraz w naszym w oddziale geriatryczno - internistycznym rozpoczął się program pilotażowy adresowany do seniorów.

czytaj więcej
 
7 czerwca 2018
Wolski Korowód 2018

W niedzielę 27 maja już po raz 12-ty ruszył Wolski Korowód. W tej corocznej imprezie plenerowej organizowanej w Parku im. gen. Józefa Sowińskiego przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Wola uczestniczyło kilkadziesiąt instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz zdrowia, edukacji, kultury i innych dziedzin życia, wśród których nie zabrakło Szpitala Wolskiego. I każda z nich zaprezentowała mieszkańcom swoją ofertę.

czytaj więcej
 
21 maja 2018
Wizyta filmowców WOŚP

W ramach rozliczania się ze swojej działalności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowuje film, w którym znajdą się m. in. informacje dotyczące wcielenia w życie jej inicjatyw na rzecz „godnej opieki medycznej seniorów'. W związku z tym zwróciła się do naszego szpitala o umożliwienie realizacji materiału filmowego w oddziale geriatrycznym będącym beneficjentem WOŚP. Materiał został już nakręcony.

czytaj więcej
 
18 maja 2018
Warszawa: leczenie i wspieranie środowiskowe osób z zaburzeniami psychicznymi

W kwietniu w Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego rozpoczęto kwalifikację uczestników do projektu „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi - testowanie i wdrażanie”.

czytaj więcej
strona: / 18