zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

 
8 kwietnia 2019
Kiermasz Wielkanocy 2019

W ubiegłym tygodniu nasz oddział psychiatryczny dzienny, będący częścią Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, po raz kolejny zorganizował okolicznościowy kiermasz świąteczny, na którym podopieczni oddziału prezentowali swoje prace.

czytaj więcej
 
22 marca 2019
Indywidualne Konto Pacjenta

W piątek 15 marca odbyła się u nas akcja promująca Indywidualne Konto Pacjenta (IKP). Zorganizowana została z inicjatywy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) we współpracy z naszym Centrum Obsługi Pacjenta (COP) oraz Sekcją Informatyki.

czytaj więcej
 
21 marca 2019
Warszawa: grupy wsparcia dla rodzin osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego

W ubiegłym roku Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego przystąpiło do projektu „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi - testowanie i wdrażanie”.

czytaj więcej
 
11 marca 2019
E-skierowanie

W lutym w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa ministerstwa zdrowia poświęcona e-skierowaniu. Przedstawiono na niej jego zalety i zaprezentowano zastosowanie tego rozwiązania w praktyce. Połączono się z naszym szpitalem, gdzie dr Arkadiusz Ciupak wystawił pacjentowi e-skierowanie do lekarza specjalisty, po czym pacjent samodzielnie zapisał się na wizytę u specjalisty w placówce w Gdańsku. Wszystkie te czynności trwały około 3 minut.

czytaj więcej
 
23 stycznia 2019
Informacja dla pacjentów dotycząca odbioru dokumentacji medycznej z 1998 roku

Uprzejmie informujemy, że od 25 stycznia 2019 r. do 25 lutego 2019 r. istnieje możliwość odbioru indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Wolskim w 1998 roku. Po upływie tego terminu nastąpi fizyczne zniszczenie dokumentacji medycznej.

czytaj więcej
 
14 grudnia 2018
Nasze centrum zdrowia psychicznego w nowej szacie

W ubiegłym tygodniu, zaraz po oficjalnym otwarciu Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego (WCZP) w nowej siedzibie, pacjentów hospitalizowanych w starej siedzibie klinicznego oddziału psychiatrycznego przenieśliśmy do nowych pomieszczeń oddziału w pawilonie 5. Tym samym zakończył się kolejny etap modernizacji Szpitala Wolskiego. Psychiatria dysponuje teraz przestronnymi, jasnymi, dobrze wyposażonymi pomieszczeniami, które są przyjazne pacjentom. Jednocześnie, co też nie jest bez znaczenia, warunki pracy personelu są tu zdecydowanie lepsze niż w dawnym miejscu w pawilonie 6.

czytaj więcej
 
7 grudnia 2018
Otwarcie Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w nowej siedzibie

3 grudnia otworzyliśmy oficjalne Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego (WCZP) w nowej lokalizacji, pawilonie 5. Wcześniej była tu kardiologia przeniesiona w zeszłym roku do nowego budynku. Zwolniony pawilon został zmodernizowany i przeznaczony dla psychiatrii.

czytaj więcej
 
19 października 2018
Wola - pilotaż w centrach zdrowia psychicznego

Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (WCZP) jest jednym z 28. realizatorów „Programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego” przyjętego przez ministra zdrowia (Dz.U.2018 poz. 852 z dn. 2018.05.09 z późn. zm.). Program potrwa 3 lata, obejmie opieką 10% polskiej populacji.

czytaj więcej
 
12 października 2018
Z rewizytą w Brandenburgii

W kwietniu gościliśmy lekarzy z Niemiec oraz przedstawicieli Polsko - Niemieckiego Stowarzyszenia ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, które działa na rzecz współpracy obu krajów w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej. Wówczas padła propozycja rewizyty specjalistów z naszego oddziału geriatryczno - internistycznego w Niemczech. W rezultacie we wrześniu na zaproszenie strony niemieckiej dr Mariusz Saganowski, ordynator oddziału, dr Basirat Erinfolami, geriatra i Jakub Żelawski, terapeuta zajęciowy odbyli dwudniową wizytę studyjną w klinikach w Brandenburgii.

czytaj więcej
 
5 października 2018
Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

20 września odwiedziła nasz szpital Rebecca Eriksson, szwedzka laureatka konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) z 2017 roku. Jest początkującą pielęgniarką, od niedawna pracuje w szpitalu uniwersyteckim (Karolinska University Hospital) w Szwecji. Jej wizyta to część stażu związanego z wygraniem tego konkursu. Wcześniej w ramach stażu odwiedziła różne ośrodki w Niemczech i w Szwecji, i uczestniczyła w międzynarodowym kongresie poświęconym demencji w Japonii.

czytaj więcej
strona: / 18