zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

 
6 listopada 2013
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca został zorganizowany po raz pierwszy 16 października tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Był odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca zeszłego roku, w której państwa członkowskie zaapelowały o ustanowienie Europejskiego Tygodnia Podnoszenia Świadomości o Problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK), jako dorocznej akcji edukacyjnej skierowanej do wszystkich Europejczyków.

czytaj więcej
 
4 listopada 2013
Akredytacja szpitali

W dodatku specjalnym do Gazety Wyborczej z 30 października br. poświęconym AKREDYTACJI SZPITALI można znaleźć wiele ciekawych informacji o roli i znaczeniu akredytacji w codziennej pracy szpitala, a także korzyściach wynikających z leczenia się w szpitalach akredytowanych. Jest w nim m. in. rozmowa z panem Michałem Bedlickim, doświadczonym wizytatorem z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, który był członkiem zespołu przeprowadzającego pierwszy przegląd akredytacyjny (w dniach 4 - 6 września) w naszym szpitalu.

czytaj więcej
 
31 października 2013
Film o prof. Zbigniewie Relidze

W październiku rozpoczęły się u nas zdjęcia do filmu pt. „Bogowie”. Opowiada on o dwóch latach życia prof. Zbigniewa Religi , u schyłku PRL, kiedy z grupą młodych lekarzy zdecydował się przenieść z Warszawy na Śląsk. Tam w 1985 roku podjął ryzyko wykonania przeszczepu serca, który zakończył się powodzeniem. Nastąpiło to po 16 latach od pierwszej w Polsce próby przeszczepu serca, którą w 1969 roku w Łodzi podjął prof. Jan Moll, ale wtedy nie udało się.

czytaj więcej
 
15 października 2013
II Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej

II Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej, zorganizowane 10 października w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, zostało poświęcone problematyce zdrowia psychicznego w kontekście starzenia się społeczeństwa.

czytaj więcej
 
23 września 2013
II Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej - 10 października 2013

Na Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony od kilkudziesięciu lat 10 października, Szpital Wolski wraz z Biurem Polityki Zdrowotnej Urzędu m. st. Warszawy przygotowuje II Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej. Odbędzie się ono pod hasłem: „Zdrowie psychiczne a starzenie się społeczeństwa”, zaproponowanym na 2013 rok przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego.

czytaj więcej
 
16 września 2013
Kercelak 2013

W sobotę 14 września Szpital Wolski miał stoisko w Miasteczku Pomocowo – Zdrowotnym na KERCELAKU, imprezie plenerowej o charakterze jarmarku organizowanej od kilku lat przez Urząd Dzielnicy Wola na ulicy Chłodnej. Nawiązuje ona do tradycji największego przedwojennego bazaru stolicy, kojarzącego się ze specyficznym sposobem życia, swoistymi zachowaniami i obyczajami.

czytaj więcej
 
6 września 2013
Zakończenie wizyty akredytacyjnej

Dzisiaj, na zakończenie wizyty akredytacyjnej, która rozpoczęła się 4 września, zespół wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w składzie: pani Magdalena Tomczyk, pan Michał Bedlicki, pan Adam Pietras i pan Krystian Oleszczyk spotkał się z dyrekcją szpitala, ordynatorami, pielęgniarkami oddziałowymi oraz kierownikami administracji.

czytaj więcej
 
19 lipca 2013
Postępująca informatyzacja Szpitala Wolskiego

Projekt pn. „Zaawansowane usługi elektroniczne z elektronicznym obiegiem dokumentów w Szpitalu Wolskim w Warszawie” to drugi w tym roku projekt dotyczący informatyzacji, prowadzony w naszym szpitalu.

czytaj więcej
strona: / 17