zmień wielkość czcionki   A A A   zmień kontrast

 Skontaktuj się
ul. Kasprzaka 17, 01-211 Warszawa
Szpitalny Oddział Ratunkowy (22) 38 94 900
Centrum Obsługi Pacjenta (rejestracja do poradni) (22) 38 94 800
Kancelaria (22) 38 94 902
Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (22) 38 94 880
tel. +48 (22) 38 94 700
zamknij

WYNIKI WYSZUKIWANIA

 
7 grudnia 2018
Otwarcie Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego w nowej siedzibie

3 grudnia otworzyliśmy oficjalne Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego (WCZP) w nowej lokalizacji, pawilonie 5. Wcześniej była tu kardiologia przeniesiona w zeszłym roku do nowego budynku. Zwolniony pawilon został zmodernizowany i przeznaczony dla psychiatrii.

czytaj więcej
 
19 października 2018
Wola - pilotaż w centrach zdrowia psychicznego

Wolskie Centrum Zdrowia Psychicznego (WCZP) jest jednym z 28. realizatorów „Programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego” przyjętego przez ministra zdrowia (Dz.U.2018 poz. 852 z dn. 2018.05.09 z późn. zm.). Program potrwa 3 lata, obejmie opieką 10% polskiej populacji.

czytaj więcej
 
12 października 2018
Z rewizytą w Brandenburgii

W kwietniu gościliśmy lekarzy z Niemiec oraz przedstawicieli Polsko - Niemieckiego Stowarzyszenia ds. Zdrowia i Polityki Społecznej, które działa na rzecz współpracy obu krajów w zakresie opieki zdrowotnej i społecznej. Wówczas padła propozycja rewizyty specjalistów z naszego oddziału geriatryczno - internistycznego w Niemczech. W rezultacie we wrześniu na zaproszenie strony niemieckiej dr Mariusz Saganowski, ordynator oddziału, dr Basirat Erinfolami, geriatra i Jakub Żelawski, terapeuta zajęciowy odbyli dwudniową wizytę studyjną w klinikach w Brandenburgii.

czytaj więcej
 
5 października 2018
Wizyta laureatki Nagrody Królowej Sylwii

20 września odwiedziła nasz szpital Rebecca Eriksson, szwedzka laureatka konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) z 2017 roku. Jest początkującą pielęgniarką, od niedawna pracuje w szpitalu uniwersyteckim (Karolinska University Hospital) w Szwecji. Jej wizyta to część stażu związanego z wygraniem tego konkursu. Wcześniej w ramach stażu odwiedziła różne ośrodki w Niemczech i w Szwecji, i uczestniczyła w międzynarodowym kongresie poświęconym demencji w Japonii.

czytaj więcej
 
6 września 2018
Zapraszamy na praktyki w szpitalnym archiwum

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich w archiwum Szpitala Wolskiego, które zostało zmodernizowane w 2012 roku.

czytaj więcej
9 sierpnia 2018
Rozeznanie rynku

Niniejsze zapytanie ma formę rozeznania rynku i nie stanowi zapytania ofertowego w rozumieniu przepisów ustawy PZP. Rozeznanie rynku dotyczy usługi polegającej na świadczeniu usług w zespole Doradców ds. zdrowia i wsparcia (profesjonalistów) przez osoby z doświadczeniem choroby psychicznej w ramach projektu: „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi – testowanie i wdrażanie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

czytaj więcej
 
3 lipca 2018
mali bracia Ubogich

Nasz oddział geriatryczno – internistyczny utrzymuje kontakty z wieloma organizacjami pozarządowymi skupiającymi się na sprawach opieki nad osobami w podeszłym wieku. Jedną z nich jest stowarzyszenie o nazwie „mali bracia Ubogich”, które powstało we Francji po II wojnie światowej. Obecnie działa w 10. krajach świata - w Europie m. in. w Hiszpanii, Szwajcarii i Rumunii, a poza Starym Kontynentem w Kanadzie, USA i Meksyku. Swoją działalność koncentruje na pomocy seniorom samotnym. Stara się przeciwdziałać marginalizacji społecznej tej grupy.

czytaj więcej
 
29 czerwca 2018
Zrozumieć starość

Szpital Wolski dołączył do kampanii społecznej Zrozumieć Starość. 27 czerwca w oddziale geriatryczno - internistycznym odbył się warsztat - trening empatii z wykorzystaniem kombinezonu geriatrycznego zwanego też symulatorem starości.

czytaj więcej
 
20 czerwca 2018
„Stolica 2018” – ćwiczenie obronne

Szpital Wolski uczestniczy w ćwiczeniu obronnym pod kryptonimem „Stolica 2018” organizowanym przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy. Ćwiczenie rozpoczęło się dzisiaj, tj. 20 czerwca o godz. 10.00, i ma potrwać dwa dni.

czytaj więcej
 
15 czerwca 2018
Czerwone Noski dla seniorów

„Czerwone Noski” to pierwszy w Polsce projekt z udziałem profesjonalnych aktorów - klownów stosujących terapię śmiechem. Dotychczas był dedykowany dzieciom. Teraz w naszym w oddziale geriatryczno - internistycznym rozpoczął się program pilotażowy adresowany do seniorów.

czytaj więcej
strona: / 15