ścieżka do tekstu:
22 marca 2019

Indywidualne Konto Pacjenta

W piątek 15 marca odbyła się u nas akcja promująca Indywidualne Konto Pacjenta (IKP). Zorganizowana została z inicjatywy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) we współpracy z naszym Centrum Obsługi Pacjenta (COP) oraz Sekcją Informatyki.

W COP urządziliśmy 4 stanowiska, przy których pracownicy CSIOZ wyjaśniali wszystkim zainteresowanym ideę IKP i jego zalety.  A ponieważ korzystanie z IKP możliwe jest tylko w przypadku posiadania profilu zaufanego, to pomagano wszystkim chętnym w założeniu tego profilu. Z promocji skorzystało wiele osób, w tym ok. 60 osób zdecydowało się na założenie przy pomocy specjalistów z CSIOZ profilu zaufanego.

W rezultacie była to nie tylko promocja IKP, ale również promocja profilu zaufanego. Jest to bezpłatne, wygodne narzędzie potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji (e-administracji), umożliwiające także składanie podpisu zaufanego, który pozwala na załatwienie wielu spraw bez osobistej wizyty w urzędzie.

Aby dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić korzystając z e-administracji należy wejść do serwisu obywatel.gov.pl

Indywidualne Konto Pacjenta
   
Indywidualne Konto Pacjenta Indywidualne Konto Pacjenta
   

 


data wydruku: 17 padziernik 2019; 07:33:10
adres dokumentu: http://www.wolski.med.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=21&art_ID=787